Úvod > Spravodajstvo > Svet > Venezuela nepožiadala Moskvu o vojenskú pomoc, vraví ruský diplomat a USA adresoval varovanie

Venezuela nepožiadala Moskvu o vojenskú pomoc, vraví ruský diplomat a USA adresoval varovanie

Dalšie články v kategórií

MOSKVA 11. februára (WebNoviny.sk) - Venezuela nepožiadala Rusko o vojenskú pomoc počas tamojšej politickej krízy. Tvrdí to šéf odboru ruského ministerstva zahraničia pre Latinskú Ameriku Alexander Ščetinin.

Ruský diplomat na požiadanie ruských novinárov porovnal situáciu vo Venezuele so situáciou v Sýrii, kde Rusko vedie vojenskú kampaň na podporu vlády tamojšieho prezidenta Baššára al-Asada. Ako sa vyjadril, medzi Sýriou a Venezuelou je "veľký rozdiel", podrobnosti ale neuviedol.

Ščetinin zároveň varoval USA, aby nevyzývali venezuelskú armádu k tomu, aby upustila od podpory prezidenta Nicolása Madura. Tieto výzvy sú podľa neho "nemysliteľným zasahovaním do zahraničných záležitostí suverénneho národa".Viac k témam: Sýria, USA, Venezuela
Zdroj: Webnoviny.sk - Venezuela nepožiadala Moskvu o vojenskú pomoc, vraví ruský diplomat a USA adresoval varovanie © SITA Všetky práva vyhradené.