poltar.Virtualne.sk
Informačný portál o živote v meste a okolí

Martin Harich sa teší z nového albumu Mapy

;-firm-name-;

BRATISLAVA 11. septembra (WebNoviny.sk) - Slovenský spevák Martin Harich vydal v elektronickej podobe album Mapy. Muzikant nahrával stopy na novinku na niekoľkých miestach, sú medzi nimi napríklad príroda Vysokých Tatier, niekoľko kaplniek, telocvičňa či karavan s výhľadom na more.

"Keď je oproti vám masív Vysokých Tatier, máte slobodu času a cítite vzduch čerstvý ako po letnej búrke, máte v srdci oveľa väčšiu pokoru, ako keď stojíte v malej uzatvorenej miestnosti nahrávacieho štúdia a musíte odpočítavať čas, ktorý máte k dispozícii. Samozrejme, že nahrávanie na takýchto miestach má veľa úskalí, ale verím, že výraz a energia, ktorú ľudia počujú v hlase vo chvíli, keď sa cítite naozaj úžasne, nejde nahradiť ani tou najdokonalejšou technikou," povedal 22-ročný spevák. Na štúdiovke sa podieľali aj Lukáš Chromek, Tina, Sima Martausová, Jan Zborovjan, Thom Artway či interpretov mladší bratranec Janko.

Novinka obsahuje 15 skladieb


V piatok 15. septembra sa album dostane na trh na CD. Nasledovať budú vinyl a kazeta. "Milujem staré formáty a pocit, keď si môžete vziať hudbu doslova do ruky. Zbieram vinyly a k mojej domácej pohode patrí viac gramofón ako internet. To šumenie a praskanie dodáva dnešnej, až príliš dokonalej hudbe, skutočnosť. Jedna z mojich najobľúbenejších piesní na novom albume sa volá Staré gramofóny," povedal Harich.

Odporúčame:
Celeste Buckingham a Samuela Tomečka spojila láska k hudbe, zverejnili videoklip k piesni Shoes

Novinka obsahuje celkovo 15 skladieb. "Viem, že si málokto vypočuje všetky pesničky naraz, ale chcel som poslucháčom nahradiť to, čo nedostali na ostatnej EP platni," vyjadril sa muzikant. "Hodnoty ľudí sú v dnešnej dobe iné, než ako tomu bolo v minulosti. Oveľa rýchlejšie sa šíria veci, ktoré sú drzé alebo extravagantné ako tie, ktoré sú čisté a hlbšie. Napriek tomu verím, že si piesne z môjho nového albumu nájdu cestu k ľuďom a oslovia presne tých, kvôli ktorým som tú energiu zo seba vydal. Som rád, ak ľudia pri mojej hudbe premýšľajú alebo sa ponoria do spomienok. To je pre mňa to najväčšie zadosťučinenie," prezradil, Harich, ktorý sa v októbri vydá so svojou kapelou na prvé slovenské klubové turné s názvom Provendios Tour.

Odporúčame:
Martin Harich zverejnil videoklip k singlu Kým sa máme

Obraz Puskailerovej manželky


Obal albumu tvorí autorský obraz Abbie Puskailer, britskej ilustrátorky žijúcej v Bratislave. Pôvodným zámerom bolo, aby ku každej piesni vznikol samostatný obraz. Túto myšlienku sa nakoniec nepodarilo z časových dôvodov zrealizovať. Súčasťou albumu je sedem obrazov, ktoré charakterizujú piesne Marilyn Monroe, Do neba, Kvapka, Staré gramofóny, Mapy, V neznáme a Páv. "Texty a energia, ktorú Martin do svojich piesní vkladá, sú pre mňa skvelou inšpiráciou. Som rada, že som mohla s Martinom spolupracovať. Myšlienka spojenia obrazov a textov piesní sa mi veľmi páči," povedala ilustrátorka.

Martin Harich sa zviditeľnil v roku 2011 v show Česko Slovenská SuperStar, pričom ešte na jeseň toho roku vydal prvý album Príbeh snov (2011). Na konte má aj štúdiovku Nech (2013), z ktorej pochádza napríklad pieseň Asi mi horí tvár. V roku 2014 uviedol na trh akustický komplet G2 Acoustic Stage a vlani EP Pátram.

Informácie pochádzajú od Filipa Vítka z MediaBase a z archívu agentúry SITA.Viac k témam: Martin Harich, nový album
Zdroj: Webnoviny.sk - Martin Harich sa teší z nového albumu Mapy © SITA Všetky práva vyhradené.


 

Nakupujte cez WEBYSHOPPING

VYUŽÍVAJTE VÝHODY NAKUPOVANIA s VIRTUÁLNOU WEBYSHOPPING BONUS CARD

Vernostný bonus pre tento produkt je -0.15 €
BonusCard
  • Registráciou získavate vernostný bonus vo výške najmenej 1 % z ceny pri nákupe akéhokoľvek produktu a všetky ďalšie výhody
  • Bonus card získava každý registrovaný klient, je úplne zadarmo, získava sa automaticky registráciou pri prvom nákupe
  • Bonus card nie je limitovaná ani veľkosťou nákupu ani počtom nákupov

VYUŽÍVAJTE VÝHODY NAKUPOVANIA s VIRTUÁLNOU WEBYSHOPPING BONUS CARD

Vernostný bonus pre tento produkt je -0.15 €
BonusCard
  • Registráciou získavate vernostný bonus vo výške najmenej 1 % z ceny pri nákupe akéhokoľvek produktu a všetky ďalšie výhody
  • Bonus card získava každý registrovaný klient, je úplne zadarmo, získava sa automaticky registráciou pri prvom nákupe
  • Bonus card nie je limitovaná ani veľkosťou nákupu ani počtom nákupov

Recept dňa

Primátorské pirohy

- na 30-35 kusov
250 g varených zemiakov
½ kg hladkej múky
voda
olej
kyslá smotana
kôpor

Plnka:
1 vajce
250 g tvarohu
soľ

Uvarené zemiaky nechajte vychladnúť, potom ich roztlačte a zmiešajte s múkou a vodou. Vypracujte vláčne cesto. Vyvaľkajte ho na tenký, asi 2 až 3 mm plát. Pokrájajte na štvorce. Plnku klaďte na štvorce, preložte do trojuholníka a okraje spojte. V horúcom oleji vyprážajte z oboch strán dozlatista. Podávajte s kyslou smotanou ochutenou posekaným kôprom.

Plnka: Tvaroh vymiešajte so soľou a s vajcom.

Dobrá rada

Upchatý odtok nielen v kuchyni

Nalejte pol deci 8% octu a nasypte za trošku kopcovitú lyzičku sódy bikrabóny. Keď prestane vytvárat bubliny, pridajte ešte jednu lyžičku sódy a opakujte až pokým nevystupujú bubliny von z výlevky. Počkajte kým prestane syčať a zalejte horúcou vodou. Nechajte vetrať!!! Tento spôsob len keď je veľmi upchatý odtok! Pre zamedzenie upchatia použite len pol deci octu a jednu lyžičku sódy!

Stavebník

Opracovanie kameňa na altánok

Aby váš kamenný altánok vyzeral ako z rozprávky, musíte dodržovať pri jeho murovaní niekoľko pravidiel. Patrí k nim hlavne správny postup pri opracovaní kameňa. Ak potrebujete kameň opracovávať do presných tvarov, máte dve možnosti.

Valid XHTML 1.0 Strict Ověřit CSS!

Internetové služby

Obce v regióne mesta

Poltár- Bzenička, České Brezovo, Hrnčiarska Ves, Hrnčiarske Zalužany, Kalinovo, Málinec, Sušany, Zlatno
Kontakt O nás Reklama Podmienky použitia
lang